Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dobrać maskę antysmogową?

Maska antysmogowa wymaga od nas prawidłowego doboru rozmiaru. Dokonując zakupu, upewnij się, że dopasowanie jest prawidłowe. Dobrze dopasowana - szczelna maska będzie lepiej zabezpieczała przed zanieczyszczeniami.

Maski Broyx oferowane są w rozmiarach:

 • M zaprojektowana dla użytkowników o szczupłej i średniej budowie twarzy. Obwód głowy 48-56cm, wysokość od nasady nosa do brody ok.14cm.

 • L zaprojektowana dla użytkowników o wadze średniej i szerokiej budowie twarzy. Obwód głowy 52-60cm, wysokość od nasady nosa do brody ok.15cm

Zastanawiasz się, jak dobrać maseczkę antysmogową? Przede wszystkim pamiętaj o tym, że celem maski jest zapewniać:

 • niezawodną ochronę przed smogiem, alergenami wziewnymi czy różnego rodzaju aerozolami,
 • komfort oddychania – nie możesz odczuwać dużego oporu, nawet wówczas, gdy uprawiasz sport,
 • wygodę noszenia – maska nie może być ani za ciasna, ani za luźna. Powinna dobrze przylegać do twarzy, ale przy tym nie uciskając jej.

Dlatego zanim dokonasz zakupu odpowiedniego modelu, dokładnie przyjrzyj się jego parametrom technicznym. Nie możesz sobie pozwolić na kompromisy.

Jak dobrać maseczkę antysmogową – stopień ochrony

Dobra maska antysmogowa to taka, która zapewnia ochronę na poziomie FFP1. Przy zastosowaniu odpowiednich technologii – tak, jak ma to miejsce w maskach Broyx – jest to wystarczający stopień zabezpieczenia przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami, który jednocześnie gwarantuje wysoki komfort oddychania. Niski opór wydychanego powietrza oznacza, że nie będziesz mieć wrażenia „duszenia się” czy problemów z wzięciem głębszego wdechu, nawet podczas bardzo intensywnego biegu czy innych ćwiczeń na zewnątrz.

Maseczka antysmogowa powinna mieć certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo jej stosowania oraz filtrację w kierunku:

 • pyłów PM 10, PM 2.5, a także PM 0,3 i mniejszych,
 • smogu,
 • aerozoli,
 • benzopirenu,
 • alergenów wziewnych, w tym pyłków drzew i kwiatów, grzybów czy roztoczy.

Wszystkie te wymogi spełniają maski Broyx, które uzyskały certyfikat Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Łodzi, certyfikat CE oraz Atest COVID.

Jak dobrać maskę antysmogową: Alfa czy Delta?

W ofercie Broyx znajdziesz dwa typy masek antysmogowych – oznaczone nazwami Alfa oraz Delta. Obie zapewniają bardzo dobrą ochronę, jednak różnią się materiałem wykonania czaszy, a więc warstwy zewnętrznej. Wpływa to na ich właściwości termoizolacyjne.

 • Maseczki Broyx Alfa mają czaszę zewnętrzną wykonaną z ażurowych włókien poliestrowych, które zapewniają maksymalną „oddychalność” oraz paroprzepuszczalność. Świetnie radzą sobie z odprowadzaniem potu i wilgoci oraz z wysokimi temperaturami. Dlatego polecamy noszenie ich przede wszystkim w okresie wiosenno-letnim, w ciepłe dni. Zapewnią komfort nawet przy intensywnym wysiłku.
 • Maseczki Broyx Delta mają zewnętrzną warstwę wyprodukowaną z neoprenu. Jest to bardzo miękki, elastyczny i przyjemny w dotyku materiał, który zapewnia bardzo efektywną ochronę przed wiatrem i niskimi temperaturami. Dzięki temu, nosząc taką maseczkę w mroźny dzień, nie musisz się obawiać podrażnienia przez zimne powietrze. Z tego powodu maseczki Delta rekomendujemy na chłodniejsze dni roku, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym.

Jeśli chcesz się cieszyć komfortem noszenia maseczek antysmogowych przez cały rok, najlepiej wyposaż się w dwa modele: Alfa oraz Delta i wybierz tę, która lepiej sprawdzi się przy aktualnie panujących warunkach pogodowych. Pamiętaj: wymienne filtry 4P1 pasują do obu typów masek.

Jak dobrać maseczkę antysmogową – rozmiar

Maseczki Broyx są dostępne w dwóch rozmiarach: M oraz L. Dzięki temu odpowiednią wielkość akcesorium mogą dopasować zarówno osoby o drobnych i szczupłych twarzach, jak i szerszej budowie. Jak dobrać maskę antysmogową ze względu na rozmiar? Zacznij od zmierzenia obwodu głowy (wykorzystaj do tego metr krawiecki i poprowadź go poniżej uszu oraz czubka nosa) oraz wysokości twarzy (od szczytu nosa po koniec podbródka). Te wymiary pozwolą Ci dopasować odpowiedni rozmiar maski.

 • Maski o rozmiarze M są przeznaczone dla użytkowników o szczupłej oraz średniej budowie twarzy. Wybierz jedną z nich, jeśli Twój obwód głowy mieści się w przedziale 48-56 cm, a wysokość twarzy wynosi ok. 13-15 cm.
 • Maski o rozmiarze L są przystosowane dla osób o średniej i dużej szerokości twarzy. Będą odpowiednie dla osób, których obwód twarzy mieści się w przedziale 52-60 cm, a wysokość – 14-16 cm.

Pamiętaj: nasze maski są wyposażone w regulowane, zapinane na szeroki, solidny rzep zapięcie. Dzięki temu możesz je bardzo precyzyjnie dopasować do wymiaru swojej głowy – tak, aby szczelnie zabezpieczyły usta oraz nos, a jednocześnie nie przytłoczyły Cię.

Jak dobrać maskę antysmogową – design

Choć maski antysmogowe Broyx to przede wszystkim niezawodne zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu, nie można zapomnieć o estetycznym aspekcie ich noszenia. Zadbaj również o to, aby wybrany model wpisał się w Twój styl. Możesz wybrać jeden z minimalistycznych modeli, np. czarny czy granatowy, lub też postawić na designerską wersję Hex, która doskonale pasuje do eleganckich stylizacji. Model Delta Hex polecamy przede wszystkim w zestawieniu z garniturami biznesowymi – pomoże stworzyć wyrazisty look i zwróci na siebie uwagę.

Jeżeli masz wątpliwości odnośnie do tego, jaką maseczkę Broyx wybrać, śmiało skontaktuj się z naszym zespołem. Pomożemy Ci dopasować model, w którym poczujesz się bardzo wygodnie i będziesz mógł stawić czoło nawet wymagającemu środowisku. Zapraszamy!

pixel